Michael Sroka je osmislio web-stranicu na kojoj će sportski fanovi trgovati dionicama sportaša dok je još bio u srednjoj školi. Sada će taj će koncept napokon oživjeti s pokretanjem stranice OneSeason.com.
Web-stranica nudi američkim fanovima šansu da kupe dionice kojima dobijaju udjele u vlasništvu nad sportašima poput košarkaške zvijezde LeBron Jamesa i igrača golfa Tiger Woodsa. Cilj je profitirati od trgovine, slično kao što investitori profitiraju kada se klade na dionice General Electrica ili Cisco Systemsa. Na stranici OneSeason korisnici mogu trgovati stvarnim novcem na osnovi rezultata sportaša, klubova, liga i ostalih sportskih entiteta. Ideja je Sroki pala na pamet u srednjoj školi koju je pohađao u Winnetki, Illinois. Godišnji prihodi bi, tvrdi Sroka, ako OneSeason privuče tri milijuna korisnika u nekoliko godina, mogli dostići 50 do 100 milijuna dolara. Krajnji potencijal web-stranice daleko je veći od 800 milijuna dolara koje ostvaruje industrija “fantasy” sportova, dodaje Sroka. “Ako stranica uspije, imati ćete burzu na kojoj se trguje s više predmeta nego na newyorškoj burzi i Nasdaqu zajedno”, izjavio je Phil Drayer, glavni izvršni direktor investicijske kompanije Kalydus Management iz Dallasa, koja je Sroki osigurala 250.000 dolara početnog kapitala. “Predviđam da će tržište biti ogromno”, kaže Sroka.
(R)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu