Zagrebačka burza objavila je odluku graditeljsko-dioničkog društva Viadukt iz Zagreba o isplati dividende za 2007. koja će se obaviti putem SDA agencije od 8. kolovoza do 6. studenog ove godine.
Dividenda po jednoj dionici iznosi 13,97 kuna, a o njezinoj isplati odlučila je Glavna skupština još 9. lipnja. Drugo tromjesečje ove godine Viadukt je završio sa sedam milijuna kuna dobiti, što je u odnosu na prva tri mjeseca znatno poboljšanje, jer je tada zabilježen gubitak od 8,9 milijuna kuna. Ukupni rashodi na razini su prošlogodišnjih i iznose za šest mjeseci 640 milijuna kuna. Ukupni prihod u prvoj polovici 2008. bio je 647 milijuna kuna i gotovo je u cijelosti ostvaren od prodaje u zemlji. Uprava tumači da radi na širenju tržišta u zemlje istoka (Libija i Ujedinjeni Arapski Emirati). Dionica je u srijedu, pred zatvaranje burze, pala 0,89 posto i iznosila je 1430 kuna.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu