Tekstilpromet i Lantea, dvije tvrtke koje povezuje istovjetan suvlasnički portfelj, a na domaćem vele-maloprodajnom tržištu odjevno-tekstilnih proizvoda zauzimaju vrh, odlučile su provesti organizacijske promjene u kojima dominira objedinjavanje maloprodajne mreže unutar poslovnog sustava Lantee. Miki Huljić, predsjednik Uprave Lantee, za Poslovni dnevnik pojašnjava taj proces, njegovu refleksiju na interno poslovanje te odnos prema konkurenciji. Model objedinjavanja vrlo je jednostavan. Tekstilpromet zatvara 38 prodajnih mjesta i prepušta ih Lantei s tim da se mi obvezujemo preuzeti sve zaposlenike i otkupiti zatečenu robu u tim prostorima. Najkraće, trgovine kojima je Tekstilpromet bio vlasnik Lantea unajmljuje uz ugovoren iznos najamnine što znači da se zapravo mijenja samo najmoprimac prodajnog prostora, više to nije Tekstilpromet nego Lantea – pojašnjava Huljić.
U kojoj je fazi ta aktivnost?
– Preuzimanje trgovina već je počelo. Tijekom veljače Lantea je od Tekstilprometa preuzela sedam trgovina sportskom odjećom i opremom Top sport, dok ćemo preostala prodajna mjesta preuzeti do kraja ove godine.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu