Slovenski konzorcij, koji predvodi tvrtka Kolektor CPG, potpisao je s Hrvatskim autocestama (HAC) ugovor za izgradnju dionice Jadranovo – Selce na autocesti A7 Križišće – Žuta Lokva.
Vrijednost te kapitalne investicije iznosi 252 milijuna eura, a rok za završetak radova je 42 mjeseca od uvođenja u posao, priopćeno je iz Uprave Kolektor Constructiona, piše Delo. Nova trasa dužine 12,3 kilometra gradit će se u zaleđu Jadranova, Crikvenice i Selca. Riječ je o ključnom koraku za dovršetak autoceste A7, koja je dio europskog prometnog koridora E65.
Projekt će znatno rasteretiti obalnu jadransku magistralu, povećati sigurnost te ubrzati vezu turističkih i gospodarskih središta. Zbog izazovnog i razvedenog krškog terena, ovaj se projekt ubraja u tehnički najzahtjevnije infrastrukturne zahvate u Hrvatskoj.
Uključuje izgradnju čak četiri tunela (Lokvica Sopaljska te Crikvenica 1, 2 i 3) i tri velika vijadukta (Veprenica, Stolnić i Selce). Konzorcij, uz vodeći Kolektor CPG i Kolektor Koling, čine i CGP, Gorenjska gradbena družba te Euro-Asfalt.
Potpredsjednik Vlade i ministar Oleg Butković te predsjednik Uprave HAC-a Boris Huzjan istaknuli su kako je riječ o nastavku velikog cestovnog investicijskog ciklusa te su izrazili potpuno povjerenje u reference i kapacitete odabranih izvođača.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu