S prvim danom veljače stiglo je i poskupljenje dopunskog zdravstvenog osiguranja koje je s 9,29 eura skočilo na 15 eura. No, to nije jedino povećanje koje korisnici moraju platiti. Naime, dužni su uplatiti razliku između stare i nove cijene (alikvotni dio) ovisno o datumu dospijeća.
Zavod za zdravstveno osiguranje korisnicima polica ne šalje obavijest o promjeni cijene, polica se plaća unaprijed, a svi osiguranici moraju podmiriti i razliku u cijeni obračunatu od 1. veljače do datuma mjesečnog dospijeća. Razlika u cijeni se iznimno obračunava u veljači zato što svaka polica ima različit datum mjesečnih dospijeća te se razlika u cijeni odnosi na dane od primjene nove cijene 1. veljače do datuma dospijeća u veljači.
U slučaju potrebe za provjerom jesu li uplate ispravno izvršene, građani mogu na mrežnim stranicama HZZO-a provjeriti saldo s iskazanim alikvotnim dijelom premije, prenosi Mirovina.hr.
Za pojedinačna konkretna pojašnjenja izračuna alikvotnog dijela premije, kao i za ostale detaljnije informacije vezane uz saldo po polici, osiguranici se mogu obratiti u računovodstvo područnog ureda HZZO-a.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu