Poslovni.hr slavi 20.rođendan
EN DE

Svi stanovnici Rotterdama od 1. svibnja imaju besplatno članstvo u knjižnici

Autor: Poslovni.hr/Hina
21. ožujak 2025. u 09:46
Podijeli članak —
Foto. pixabay

Glavni ogranak Rotterdamske knjižnice bit će renoviran u nadolazećim godinama.

Svi stanovnici Rotterdama moći će se besplatno učlaniti u knjižnicu od 1. svibnja, nakon čega će moći posuditi šest knjiga godišnje iz jedne od 23 knjižnice, priopćile su gradske vlasti a prenose nizozemski mediji.

“Osim toga, članovima se daju popusti ili čak besplatan pristup tečajevima, nastupima, predavanjima i drugim aktivnostima”, navedeno je u priopćenju.

Stanovnici Rotterdamera koji žele posuditi više knjiga ili koristiti e-knjige ili knjige za slušanje mogu odabrati pretplatu koja omogućuje neograničeno zaduživanje za četiri eura mjesečno.

Vijećnik Said Kasmi rekao je da knjižnica ima “veliku vrijednost” za Rotterdam iz kulturne i obrazovne perspektive.

“Kao vijećnik za kulturu i obrazovanje, nevjerojatno sam ponosan što smo prvi grad u Nizozemskoj koji je poduzeo ovaj važan korak. Grad koji čita je grad koji raste. I ovim korakom Rotterdam samo činimo jačim.”

Glavni ogranak Rotterdamske knjižnice bit će renoviran u nadolazećim godinama. Zgrada iz 1983. poznata po debelim žutim cijevima izvana bit će gotova 2029. godine.

Autor: Poslovni.hr/Hina
21. ožujak 2025. u 09:46
Podijeli članak —
Komentirajte prvi

Moglo bi vas Zanimati

New Report

Close