Opet je snažno početkom veljače odjeknula vijest kako je hrvatska IT kompanija Infinum kupila tvrtku u Nizozemskoj, što je do prije nekoliko godina bilo nezamislivo. No pokazuje se kako se vremena uvelike mijenjaju, kako to tehnologija uvijek i čini, pa nije više nemoguće da se nešto tako dogodi. Your Majesty je tvrtka u Amsterdamu s portfeljem koji obuhvaća rad s nizom globalnih klijenata poput Netflixa ili čak najpoznatijeg svjetskog košarkaškog sastava LA Lakersa. Tko je Your Majesty i čime se to bavi da je uspio privući pozornost i u Zagrebu, pitali smo suosnivača i direktora tvrtke Georgiosa Athanassiadisa.
Kako ste osnovali Your Majesty, kako ste uopće izabrali takvo ime?
Mi smo trojica Šveđana, otišli smo iz svoje zemlje, a kad smo osnivali tvrtku, htjeli smo da nas podsjeća na naše korijene. Također smo htjeli da naziv bude pomalo mističan, u stilu Indiane Jonesa i Vitezova stare republike, ali i da je povezan sa Švedskom. Naša je zemlja monarhija pa smo zaključili da bi bilo jako zabavno da se javljamo na telefon s: “Vaše Veličanstvo” (engl. Your Majesty, op. a.).
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu