Britanski premijeri dolaze i odlaze iz službene rezidencije u Downing streetu, no pravi moćnik tamo ostaje – mačak Larry, voljen od mnogih, no i kritiziran zbog svog razbijačkog karaktera i konstitucije „sumoborca”.
Larry se u rezidenciji premijera sada bavi obučavanjem svog šestog premijera, laburista Keira Starmera koji se uselio nakon Rishija Sunaka. Premijeri odlaze i dolaze, napisao je Larry „upravitelj za miševe”, na platformi X, piše agencija dpa.
Otkad je Larry u rezidenciji britanska politika je u turbulentnim vremenima. Mačak je u Downing Streetu 13 i pol godina, duže nego bilo koji britanski predsjednik vlade od 19. stoljeća. Samo je četvero britanskih premijera bilo na vlasti duže.


Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu