Iako veliki europski organizatori putovanja već tradicionalno zazivaju što niže cijene hotelskog smještaja kako bi i sami bili konkurentniji u povratku iz koronakrize, takav scenarij u ’22. neće biti izvediv ni u Hrvatskoj, ni na cijelom Mediteranu. Niz je razloga iz kojeg se u ovoj sezoni može očekivati eventualno da cijene ostanu na razini prošle godine, ili puno vjerojatnije da porastu u svim segmentima ugostiteljskog biznisa, uključujući hotele. Od toga ove godine po svemu sudeći neće biti izuzeta ni Turska, poznata po svojim jeftinim all inclusive aranžmanima u zlatnim godinama.
Nije novo da veliki turoperatori prijete da neće dobro prodavati aranžmane ako hoteli ne snize svoje cijene. Ta retorika ima smisla kad svatko želi zaraditi svoj dio, pogotovo u sezonskom biznisu kao što je ljetni turizam. No, u ovoj godini okolnosti su značajno drukčije i u odnosu na lani, a kamo li kad se uspoređuju s godinama prije pandemije.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu