Iako u Hrvatskoj nedostaje zdravstvenog osoblja, kvote za buduće pripravnike niske su, natječaji se raspisuju slabo ili nikako, a neke zdravstvene struke ne mogu na tržište rada bez odrađenog pripravničkog staža i stručnog ispita. Nakon što su bez uspjeha tražili rješenje svog statusa u Ministarstvu zdravstva, u redakciju su nam se s ovim problemom požalili predstavnici grupe budućih pripravnika.
Kako tvrde, radi se o više stotina nezaposlenih mladih među kojima su i oni koji na prvi posao čekaju i po dvije godine.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu