Njemačka državna agencija pristala je ponovo odobravati kupcima subvencije za Tesline automobile, okončavajući time spor s američkom tvrtkom oko toga je li Model S preskup.
Njemački savezni ured za ekonomske poslove i kontrolu izvoza (BAFA) objavio je na internetskim stranicama da je Tesla 6. ožujka vraćen na listu električnih automobila za koje kupci mogu tražiti subvencije. Agencija je u prosincu isključila Tesline automobile s popisa budući da kupci nisu mogli naručiti verziju Modela S bez dodatne opreme koja je podizala cijenu iznad utvrđenog limita od 60.000 eura.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu