Dolar je u četvrtak blago ojačao prema košarici valuta na međunarodnim tržištima jer su mu podršku pružili novi signali iz američke središnje banke o mogućem skorom povećanju kamatnih stopa.
Dolarov indeks, koji mjeri vrijednost američke prema ostalih šest najznačajnijih svjetskih valuta, ojačao je nešto manje od 0,1 posto, na 101,84 boda. U ranijem trgovanju za vrijeme rada azijskih tržišta u jednom je trenutku dosegnuo 102 boda. Euro je u takvom ozračju skliznuo prema dolaru za 0,16 posto, na 1,0529 dolara. Kao i posljednjih dana, u fokusu ulagača bile su izjave dužnosnika američke središnje banke Fed.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu