Iako je sve izglednije da će se dolar po vrijednosti izjednačiti s eurom, na toj se razini ne bi trebao dugo zadržati zbog podcijenjenosti eura u tom slučaju.
Prema podacima Bloomberga, trgovci valutama trenutno smatraju kako postoji 45 posto šansi da se tečaj dolara prema euru spusti na jedan dolar do kraja iduće godine. Drugim riječima, šanse za paritet trenutno su dvostruko veće nego prije izbora za američkog predsjednika. Naime, tržište sada računa na obećanja sljedećeg predsjednika Donalda Trumpa da će sniziti poreze i ojačati potrošnju. To bi trebalo ojačati gospodarski rast, a to bi u konačnici dovelo do bržeg podizanja kamatnih stopa središnje banke (Fed).

Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Nemojte sve viškove uložiti niti u Euro a niti u Dolare , te šarene papiriće , koje tiskaju mangupi bez pokrića !
Za barem 1/3 kupite investicijsko zlato , i sakrijte ga u čarapu !
Ako nema itko pametan za napisat/prepisat clanak, ima li bar iko pametan ko moze poslozit da se naslov poklapa sa tekstom clanka.
prodan vam ja svoje na 1.03 !
ne da će se izjednačiti, vrijedit će više od eura.
Uključite se u raspravu