Izgleda da je švicarskim satovima otkucalo, barem tako tvrde statistički podaci. Naime, prošla godina je bila loša za švicarske proizvođače, a na slabu prodaju utjecalo je nekoliko faktora. Snažna kineska ekonomija, konkurencija u obliku pametnih satova iz Applea, ali i teroristički napadi u Parizu krajem prošle godine.
"Očekujemo da će 2016. biti jako, jako teška godina", izjavio je za Bloomberg Vincent Perriard, izvršni direktor tvrtke za proizvodnju luksuznih satova HYT. U nevjerici je kazao kako njihova trgovina u Parizu od terorističkog napada do danas nije prodala niti jedan jedini sat.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.zaboli nas …….ona stvar….za propast nekakvog švicarskog ponosa..
Snobizam. Najskuplja “umjetnička” slika na svijetu košta kao 2000 kuća, negde sam pročitao. A to vrijedi i za satove. 100 000 dolara za jedan fu.c.kng sat kakav god bio je bubano u mozgić. Za 5000 kn se kupi sat koji nije plod najgoreg oblika snobizma. Isto mjeri vrijeme kao i onaj od 100 000 dolara = 700 000 kn.
Parmigiani Fleurier
A stvarno neznam sta bi me natjeralo da potrosim toliko na sat? Toliko pametnijih stvari se moze napraviti sa tim iznosima
Uključite se u raspravu