Fabio Massimo Castaldo i Ignazio Corrao, zastupnici iz skupine Europa slobode i demokracije, podnijeli su amandman na Nacrt rezolucije Europskog parlamenta o Crnoj Gori u kojem navode da je opravdana zabrinutost zbog planova Podgorice da eksploatira naftu i plin u jadranskom podmorju.
"EP izražava zabrinutost zbog planova Crne Gore da eksploatira naftu i prirodni plin u Jadranskom moru zbog utjecaja bušotina na okoliš, kvalitet vode i morske faune", navodi se u prijedlogu amandmana dva talijanska zastupnika u EP, piše Pobjeda. "Ponavljamo i alarm u vezi podvodnog energetskog kabela Tivat-Pescara i štete koju može prouzročiti okolišu", navode Castaldo i Corrao. Oni su pozvali Crnu Goru da se usmjeri na obnovljive izvore energije i održivu energetsku politiku.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu