Vrhovni sud prihvatio je zahtjev obrane bivšeg premijera Ive Sanadera koja je zatražila izuzeće predsjednika zagrebačkog Županijskog suda Ivana Turudića, u ponovljenom suđenju u slučajevima Hypo i INA-MOL, doznaje se u petak na Vrhovnom sudu.
Turudić je, prema odluci Vrhovnog suda, izuzet kao predsjednik suda, ali i kao predsjednik prvostupanjskog vijeća u ponovljenom suđenju. Istovremeno Vrhovni sud je odbio zahtjev obrane za izuzećem ostalih sudaca zagrebačkog Županijskog suda, dok je prihvatio prijedlog za izuzećem Turudićevog zamjenika Dražena Jakovine.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.To je naše objektivno pravosuđe:
Dokazano , Sanader je iz izvadio bateriju iz mobitela i to je dokaz da je kriv.
Deset godina .
A Zagorac je osuđen za dijamante koje nitko nije vidio.
Iskreno se bojim da ćemo kad-tad Sanaderu plaćati milionsku odštetu iz proračuna.
Odluka je očekivana obzirom da se Turudić cijelo vrijeme suđenja ponašao kao svjedok tužitelja umjesto kao nepristran sudac i cijelo vrijeme je vidno iskazivao svoje osobno stajalište o slučaju umjesto da sudi temeljem podnešenih dokaza, te je suđenje pretvorio u pristranu sprdačinu… [emo_zloban]
Uključite se u raspravu