Prihodi Hewlett-Packarda pali su u proteklom tromjesečju osam posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, na 25,3 milijarde dolara, što je posljedica slabljenja prodaje osobnih računala (PC) i potražnje za uslugama te kompanije. Čista dobit HP-a iznosila je u tromjesečju, okončanom 31. srpnja, 854 milijuna dolara, dok je u istom lanjskom razdoblju bila 985 milijuna, 13,2 posto više.
Pad prihoda djelomice je posljedica jačanja dolara, zbog čega padaju prihodi HP-a s tržišta izvan SAD-a, na kojima ta tvrtka ostvaruje gotovo dvije trećine svojih ukupnih prihoda. Dolar je u odnosu na košaricu šest vodećih svjetskih valuta u proteklih godinu dana ojačao 19,5 posto.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu