Iako Vukovarsko-srijemska županija i grad Vinkovci svjedoče vrlo pozitivnom trendu pada nezaposlenosti, problem pronalaska kvalificirane radne snage i dalje muči poduzetnike. Na panelu koji je u sklopu Poslovnog uzleta grada Vinkovaca bio posvećen strukovnom obrazovanju i suradnji obrazovnih institucija s realnim sektorom moglo se čuti kako veliki sustavi, ali i mali poduzetnici muku muče s pronalaskom kadrova.
Kako je naglasio Slavko Marjančević, član uprave Borova, taj nekadašnji vukovarski obućarski gigant sve radnike zapošljava preko natječaja ili ih uzima s Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ), popularne "burze rada". "Imamo potreba za radnicima, ali imamo i problema s njihovim pronalaženjem jer radnika kvalificiranih za proizvodnju gumene i kožne obuće baš i nema", ističe Marjančević. Štoviše, radna snaga pokazala se i kao ograničavajući faktor za daljnji razvoj Borova, dodaje. Marjančević kaže da su u vezi s tim problemom razgovarali s Tehničkom školom u Vukovaru koja školuje primarno kadrove u turizmu, poljoprivredi i uslugama. "Zbog toga sami obučavamo radnike. Upravo smo obučili njih 20, od čega je 16 dobilo stalan posao", dodao je Marjančević.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Vukovar kao i cijela Hrvatska bilježi snažan pad broja nezaposlenih i još snažniji pad broja zaposlenih.Stvarno fantastičan “poslovni uzlet”.
da nadopunim pero šimić je poćetkom rata pokrao vrata i prozore iz spačve i u kući roditelja otvorio kao skladište i prodavao ukradenu robu
a karlić i tomo čuljak su mu bili i sad naravno anđeo čuvari
inače tomo čuljak je po zanimanju zidar i to sve do 91 već u početku obnove otvara firme sa karlićem zulumovićem i čulom i svu obnovu rade u vukovarsko srijemskoj županiji oni sami i sa koperantima koje oni odaberu
ratni profiteri
sv od nji skupa sa županom božom galičem imaju bar milion god robije
Uključite se u raspravu