U Europskoj uniji trenutno djeluje više od 450 postrojenja za proizvodnju energije iz otpada, a više od 14 milijuna građana koristi tu energiju.
Tehnologija energetske oporabe otpada danas je naredovala do te razine da su njezine štetne emisije svedene na ekstremno nisku razinu, značajno ispod emisija niza konvencionalnih sustava, poput prometa ili energetski intenzivnih industrijskih postrojenja. Zaključci su to hrvatsko-švedske konferencije na temu energetskog korištenja otpada koja je održana jučer u Zagrebu. Švedska je jedan od europskih lidera na tom području, a kako je otkrio viši savjetnik švedskog ministra za poduzetništvo i inovacije Stefan Noreén, švedska tehnološka rješenja u tom sektoru razvijala su se desetljećima.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu