Informatička tvrtka Hewlett-Packard (HP) u Hrvatskoj ove godine očekuje umjeren rast prometa u segmentu računala, ali i zadržavanje svojih tržišnih udjela u segmentima prijenosnika i pisača te pogotovo stolnih računala u čemu već godinama imaju vodeću poziciju, doznaje se iz te tvrtke.
Ne iznoseći podatke o broju prodanih jedinica (računala i drugog), menadžer HP-a za računala i pisače Igor Fiolić ističe da su prošlom godinom zadovoljni jer su standardno završili na vodećoj poziciji kao i zadnjih deset godina u prijenosnicima (notebooks) s oko 30 posto tržišnog udjela, a prvu poziciju su zadržali i u stolnim (desktop) računalima, dok su su kod pisača (printera) i nešto pojačali tržišni udjel.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu