Tečaj dolara u srijedu je na međunarodnim deviznim tržištima zabilježio novu najvišu razinu u sedam godina prema jenu, budući je sklonost ulagača rizičnijoj imovini ojačala nakon vijesti da su republikanci na izborima za američki Kongres zabilježili veliku pobjedu.
Tečaj dolara u takvom je ozračju nakratko dosegnuo 114,55 jena, najvišu razinu od prosinca 2007. godine. Potom se njime trgovalo po 114,40 jena, što znači da je ojačao 0,7 posto u odnosu na zatvaranje američkog tržišta u utorak. Istodobno, tečaj eura prema dolaru oslabio je 0,2 posto, na 1,2520 dolara.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu