Glavni dionički indeksi Zagrebačke burze posljednjeg trgovinskog dana ovog tjedna zabilježili su značajan rast vrijednosti, Crobex je porastao za 1,85 posto, na 1.838,51 bod, a Crobex10 za čak 3,44 posto, na 1.049,28 bodova.
Glavni razlog tako visokog rasta indeksa je današnje povećanje cijene dionica Ine za čak 13,96 posto, na 4.000 kuna, iako je tom dionicom ostvareno tek 44 tisuće kuna prometa. Uz to, dionici Petrokemije je cijena porasla za 10 posto, na 44 kuna, uz 1,2 milijuna kuna prometa, a obje su dionice u sastavu i Crobexa i indeksa Crobex10.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu