Iako je ministar zdravlja Rajko Ostojić pozvao čelnike triju sindikata zdravstva na nastavak socijalnog dijaloga danas u 14 sati, pitanje je hoće li se itko od njih pojaviti u Ministarstvu zdravlja budući da sindikati liječnika i medicinskih sestara traže Ostojićevo očitovanje o njihovom prijedlogu kolektivnog ugovora, a treći sindikat neće doći jer kaže da nije u kolektivnom sporu s Vladom.
Predsjednik Hrvatskog liječničkog sindikata Ivica Babić rekao je danas Hini da će se odazvati samo u slučaju da dobiju ministrovo očitovanje u pisanom obliku o tome što je sporno u kolektivnom ugovoru koji predlažu liječnički i sestrinski sindikat.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu