Europski burzovni indeksi u ponedjeljak su snažno poskočili zbog ojačalog optimizma ulagača u vezi oporavka američkog gospodarstva, temeljenog na novim gospodarskim pokazateljima.
Najveći dobitnik bio je frankfurtski DAX, koji je poskočio gotovo 2,5 posto, na 7.997 bodova. Na dobitku od gotovo dva posto bio je pariški CAC, ojačavši na 3.828 bodova, dok je londonski Ftse bio u plusu 1,08 posto i iznosio je 6.444 boda.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu