Računalni kriminalci suočit će se s oštrijim kaznama širom EU-a, izglasano je danas u EP-u. Nova pravila već neformalno dogovorena s državama članicama imaju za cilj spriječiti računalne napade, te ojačati policijsku i pravosudnu suradnju. U slučaju napada, zemlje članice EU morat će odgovoriti na hitne zahtjeve u roku od osam sati, stoji u priopćenju Europskog parlamenta.
Nacrt zakona zahtijeva od zemalja članica uspostavu maksimalne kazne, koja neće biti manja od dvije godine. Kazna za one koji namjerno zaraze tuđe kompjutore zloćudnim softwerima bit će najmanje tri godine.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu