Rosnjeft želi investirati u Hrvatsku, a zanima ga ponajprije istraživanje nafte i plina, i to na kopnenom dijelu Hrvatske, te ulaganja u elelektroenergetski sektor, a interes ima i za udjel u Ini.
Šef ruskog naftnog diva Igor Sečin, inače blizak dugogodišnji suradnik ruskog premijera Vladimira Putina, jučer je to objavio u Banskim dvorima. Susreo se s predsjednikom Vlade Zoranom Milanovićem, ministrom gospodarstva Ivanom Vrdoljakom, te Milanovićevim najbližim suradnicima savjetnikom Sinišom Petrovićem i Mladenom Pejnovićem, predstojnikom Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom, koji su ujedno i predstavnici države u Nadzornom odboru Ine. U pratnji Sečina bili su još potpredsjednici Uprave Rosnjefta Eduard Hudajnatov i Željko Runje, inače porijeklom iz Hrvatske. Kako saznajemo, Sečin nije skrivao da je interes te najveće svjetske naftne kompanije za Hrvatsku dodatno ojačao zbog geostrateškog položaja koji dobiva s ulaskom u EU. Osim za područje Balkana i Sredozemlja, Rosnjeft vidi veliku perspektivu i za proboj u Austriju i Njemačku preko Hrvatske.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu