Na Wall Streetu se danas očekuje oprezno trgovanje, nakon jučerašnjeg snažnog rasta cijena dionica, jer je splasnula euforija izazvana dogovorom demokrata i republikanaca o smanjenju američkog proračunskog deficita. S&P 500, Dow Jones i Nasdaq terminski indeks bili su u 13,00 sati u minusu između 0,1 i 0,3 posto.
Nakon što je u utorak izbjegnuta ‘fiskalna litica’, a time i opasnost od recesije u američkom gospodarstvu, jučer su na Wall Streetu cijene dionica skočile više od dva posto. No, euforija je splasnula jer demokrati i republikanci u iduća dva mjeseca moraju postići dogovor o smanjenju proračunskih rashoda i razini dozvoljenog zaduživanja države, pa predstoje daljnji naporni pregovori.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu