Natječajnu dokumentaciju za izgradnju autoceste Banja Luka – Prnjavor u BiH otkupilo je 15 ponuđača iz 10 zemalja, između ostalog i iz Hrvatske, kazao je u utorak Nedeljko Čubrilović, ministar prometa i veza Republike Srpske.
Riječ je o gradnji 35 kilometara autoceste te 24 km prilaznih cesta, što će se financirati kreditom Eurpske investicijske banke (EIB). Prijava na natječaj mora se predati do 15. siječnja, a radovi bi trebali započeti do sredine 2013. i trajati tri godine. Interes za ovaj projekt iskazale su tvrtke i konzorciji iz Austrije, Italije, Hrvatske, Turske, Makedonije, Bugarske, Grčke, Azerbajdžana, Kine i Srbije. U nadležnom ministarstvu RS, kao i u tvrtki Autputevi Republike Srpske, nisu na upit Poslovnog dnevnika željeli dati konkretnije informacije o tvrtkma koje su zainteresirane za gradnju autoceste tvrdeći kako je to u ovome dijelu postupka tajna. Iako tijekom blagdana nije bilo moguće provjeriti koje su građevinske tvrtke iz Hrvatske otkupile natječajnu dokumentaciju, nagađa se da se prije svega riječ o Viaduktu. U proteklim godinama na međunarodne natječaje javljali su se IGH, Ingra te Konstruktur, no te su tvrtke danas u poslovnim problemima i teško je očekivati da bi netko od njih, barem samostalno, imao snage doći na natječaj.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.[emo_palacg]
Uključite se u raspravu