Izraelsko ministarstvo unutrašnjih poslova namjerava pokrenuti plan izgradnje 1.600 stanova u Ramat Shlomou, četvrti kolonizacije u istočnom okupiranom i pripojenom Jeruzalemu, a taj plan je već 2010. Washington osudio, izjavila je u ponedjeljak jedna glasnogovornica ministarstva.
"Povjerenstvo ministarstva unutrašnjih poslova za Jeruzalem će se sastati u roku od dva tjedan i diskutirati o mogućim primjedbama na taj program gradnje odobren prije više od dvije godine, u ožujku 2010.", precizirala je glasnogovornica. Glasnogovornica je dodala da će povjerenstvo zatim odlučiti hoće li uzeti u obzir neke primjedbe, te da će potrajati do stavljanja stanova u prodaju.
Taj sporni plan je bio zaleđen nakon što je izazvao tešku diplomatsku krizu između SAD-a i Izraela tijekom posjeta Jeruzalemu američkog potpredsjednika Joe Bidena u ožujku 2010.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu