U splitskom Dalmacijavinu danas počinje kolektivni godišnji odmor, koji traje do 9. siječnja. Na takav su se potez, objašnjava sindikalac Luka Bucat, odlučili jer tvrtku još nije preuzeo novi vlasnik Salamon Berkowitz, koji im je zbog smrtnoga slučaja u obitelji tjednima nedostupan, a u međuvremenu im je dosadašnji vlasnik, Agencija za upravljanje državnom imovinom (AUDIO), poručio da više nije odgovoran za osiguravanje isplate plaća u Dalmacijavinu.
“Trenutačno smo ni na nebu ni na zemlji, uopće ne znamo s kim razgovarati”, ističe Bucat. Osim što im nisu isplaćene plaće za kolovoz i iduće razdoblje, Dalmacijavino više nema osnovnih sirovina za proizvodnju, od alkohola do šećera i drugih sastojaka pića iz njihova asortimana, pa čak ni boca i ektiketa.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu