Kineske tvrtke mogle bi sudjelovati u izgradnji prometne infrastrukture poput zračnih luka, željezničkog i cestovnog prijevoza i mostova, te projektima na području brodogradnje, telekomunikacija, energetike i farmaceutike.
Rekao je to savjetnik u uredu za ekonomiju i trgovinu pri kinesekom veleposlanstvu Changyoung Qian na Hrvatsko-kineskom poslovnom forumu održanom u sklopu 86. Jesenskog međunarodnog zagrebačkog velesajma na kojem je Kina zemlja partner. Prema njegovim riječima, treba jačati bilateralnu suradnju jer su hrvatska poduzeća dobrodošla. Voditelj odjela za prekomorske zemlje HGK Miroslav Karamarković je istaknuo da su šanse najveće u izvozu vina, drvnoj i prehrambenoj industriji čiji su uzorci poslani kineskim uvoznicima. Po podacima DZS-a, robna razmjena između Hrvatske i Kine prošle je godine iznosila 1,48 milijardi američkih dolara, od čega je hrvatski izvoz bio tek nešto veći od 41 milijuna dolara, a uvoz veći od 1,4 milijarde dolara.
(pd)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu