Druga po veličini talijanska banka Intesa Sanpaolo i vlasnica Privredne banka Zagreb objavila je 36-postotni pad dobiti u prvom tromjesečju.
Razlog znatnom smanjenju dobiti leži u padu prihoda u sektoru kredita i izostanku poreznih olakšica. Neto dobit je pala na 688 milijuna eura, dok je godinu prije iznosila 1,08 milijardi eura. “Kriza se pokazala dužom i dubljom nego što smo očekivali i moramo banku pripremiti za to. Radimo na tome da ojačamo kapital, dok likvidnost jest i bit će prioritet”, izjavio je glavni izvršni direktor Intese Corrado Passera, a prenosi Bloomberg.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu