Prema nalazima međunarodnih istraživanja, kvaliteta kreditnog portfelja u odnosu na kreditni potencijal u Hrvatskoj je na niskoj razini, kazao je Riccardo Brogi iz Institucionalnog i regulatornog strategijskog savjetovalista tijekom danas održanog panela “Naplata dugovanja u uvjetima neizvjesnosti”.
Uz Hrvatsku, nisku razinu kvalitete kreditnog portfelja imaju još Slovenija, Česka, Mađarska, Poljska, Ukrajina i Kazahstan. Prema Brogijevom mišljenju, glavni razlog tome je nedovoljno iskorištavanje potencijala kreditnog registra. Na Brogia se nadovezao Igor Tepšić, savjetnik u Zagrebačkoj banci, pojasnivši karakteristike hrvatskog kreditnog registra.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu