McDonald's planira povećati prosječnu plaću za oko 90.000 svojih zaposlenika u SAD-u na otprilike 10 dolara po satu, no to povećanje neće osjetiti zaposlenici u svim restoranima tog lanca brze hrane jer je većina pod franšizom.
Predstavnici zaposlenika kažu da taj potez McDonald'sa, koji se pod pritiskom sindikata odlučio dati i druge pogodnosti radnicima poput plaćenoga godišnjeg odmora, nije ispunio sva njihova očekivanja. Za četvrtak planiraju prosvjede diljem zemlje.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu