Počinju se nazirati neki novi razlozi propasti zagrebačke Centar banke. Kako neslužbeno doznajemo, skupina od svega 15-tak bančinih klijenata dobila je oko 70 posto vrijednosti svih dodijeljenih kredita i to uglavnom bez adekvatnih instrumenata osiguranja. Među njima je nekoliko kontroverznih poduzetnika, a barem dvojica- Slaven Čolak i Igor Mlinar- proteklih su godina pritvarani zbog sumnje u razna krivična djela.
30milijuna
kuna kredita dobio je poduzetnik Slaven Čolak
Građevinski poduzetnik Slaven Čolak dobio je od Centar banke barem 30 milijuna kuna kredita, pri čemu je u zalog dao projekt izgradnje turističkog naselja u Karlobagu. Banka je prihvatila i zalog Čolakovih tvrtki u blizini Kvaternikovog trga, doduše vanknjižno. Slavena Čolaka se već spominjalo u kontekstu dobivanja rizičnih kredita, i to od Hrvatske poštanske banke dok je je vodio Josip Protega. Čolak je, skupa s još desetak menadžera i klijenata te banke, početkom 2010. uhićen u akciji Bankomat, provedene zbog sumnje u izvlačenje novca iz HPB-a. Kako je tada pisao Večernji list, "mozak operacije izvlačenja kredita iz HPB-a bio je Slaven Čolak koji je od HPB-a dobivao kredite bez provjera te opet od banke uzimao nove kredite kako bi navodno vratio stare, no to je bila samo fikcija. Kriminalističkom je obradom utvrđeno da do danas sporni krediti nisu vraćeni niti je moguća njihova naplata, pa je HPB oštećen za više od 41 milijun kuna".
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.bitno je da su svi za to da banke moraju ostati u našim rukama, a nema u kojoj se nije dogodila krađa pa onda se naplaćuje iz proračuna (tj. os svih nas, a za odabrane lopove i tajkune)
Bitno je da je država krajem prošle godine u tu banku utukla 49 milijuna kuna iz proračuna. Pa ovi su nekoliko puta više pokrali zajedno s Linićem i ekipom negoli je to uradio Sanader
“Kako bi dobio kredite od Centar banke… pod hipoteku stavio zemljište u Lici”…ovo lici na ruganje .-))
Sad barem znamo gdje je otišao dio naših i dio mirovina plaćeničkih novinara u RH.[emo_bijesan]
Uključite se u raspravu