Tri telekoma u Hrvatskoj, ujedno i operatori mobilne telefonije, Hrvatski telekom (HT), Vipnet i Tele2 Hrvatska, kako su i najavljivali, kreću u realizaciju povećanja cijena u mobilnim mrežama slijedom nedavno donesenog novog pravilnika kojim im se povećava naknada za radiofrekvencije.
To povećanje sva tri telekoma ocjenjuju udarom na poslovanje, prihode i dobit te ističu da to neće moći amortizirati drugačije nego povećanjem cijena, pri čemu HT i Tele2 uvode naknadu za pristup mreži, dok Vipnet najvaljuje skoru objavu što će povećati.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.@ stream:
Ma koji lopovi? Operateri? Pa je li oni tebe tjeraju da koristiš njihove usluge?
A država koja povećava namete na njih jer “teleoperateri imaju” (Milanovićeve riječi)? Državu, koja nasilno oduzima dio zarade svakome od nas (što je po definiciji lopovluk), nisi primijetio? Nisi shvatio da smo kroz te namete svi mi zapravo dobili još jedan porez? Čak i budali poput Milanovića je jasno da korporacije na povećanje nameta reagiraju povećanjem cijena – jer drugog izbora ni nemaju. Zoki se onda lijepo sakrije iza njih, a ti kriviš “mrske kapitaliste”.
To što ćeš ti za koju godinu koristiti nekog stranog operatera koji ti se sada čini jeftiniji, to si okači mačku o rep. Sve će temeljne cijene usluga porasti širom Europe zbog ukidanja roaminga, jer će svi operateri morati dodatno uložiti u infrastrukturu kad lumeni poput tebe navale telefonirati.
Kako će ti lopovi reagirati kada se ukine naplata rominga u europi pa si svi nađemo vani operatere.
Uključite se u raspravu