Uskok u Ini, Mađari pozvani na razgovor

Naslovnica Forum Komentari članaka Uskok u Ini, Mađari pozvani na razgovor

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Blazeni Samodol, a ne ovaj mali Linicev.
Nazalost Uskok reagira samo politicki, a ne posteno po zakonu svugdje gdje su manipulacije trzistem cinjene.

Bas tako.
Gdje je sada Matek kojemo je ovo u opisu OSNOVNOG posla. Ako ima sumnje HANFA to treba raditi a ne DORH. A ako je sve čisto opet se treba oglasiti HANFA … ali ta agencija je duboko u analnom otvoru njegovog financijaša.

A u biti je to ipak samo politički trik pred izbore jer svi znamo da mađari na skrbničkima imaju preko 50% ali to ne smiju pokazati.

A kladaim se u sve što imam da nisu napravili pogrešne korake tako da je sve ovo “uzalud vam trud svirači”.

I opet ponavljam: ŠUTNJA HANFE dovoljno govori o njenoj ulozi regulatora … smijeh!
[emo_ljut][emo_zloban][emo_palacd]

DOMAĆI NAFTAŠI OPLJAČKALI HRVATSKU :

Večernji list (naslovi i podnaslovi),citiram :

“Tajna prodaje INE

Zaposlenici INE prijavili DORHu malverzacije

USKOK istražuje

Istražitelji USKOKa nastoje doći do orginalnog elaborata o vrijednosti nalazišta u Siriji

Jesu li Mađari 2003.imali povlaštene informacije o domaćoj naftnoj kompaniji

Mjerenja provodila mađarska tvrtka

Mol se grčevito borio za INU i dao ponudu od 505 miliona eura za 25% kompanije jer je znao da samo naftna polja u Siriji vrijede 20 miliardi dolara

MOL je znao tajnu o sirijskim poljima kad je ulazio u INU

Ljubo Jurčić: Nisam bio upoznat s otkričem u Siriji, sve sam podatke dobio iz INE

20 miliardi dolara vrijednost naftnih i plinskih polja u Siriji2003.

U vrijeme privatizacije INE predsjednik uprave INE bio je Tomislav Dragičević

Predsjednik Nadzornog odbora INE bio je Slavko Linić

MOL: Znali smo da Sirija skriva potencijal jer smo ondje radili”

To je bilo 2003. kada je ININA nafta i plin u Siriji vredila 20 miliardi
dolara .

Danas ta nafta i plin vrijede 110 miliardi dolara .

ČAK ĆE I 19 % INE PRODATI :

http://www.vecernji.hr/vijesti/vlada-mol-tajni-pregovori-prodaji-ine-clanak-544625 [vecernji.hr]

Zašto preskaču ?
Zašto nejdu po redu ?
Zašto prvo ne procesuiraju prodaju 25 % INE Mađarima za 10 % vrijednosti ?

.

Uskok bi se prvo trebao fokusirati na transakcije u Kolovozu i Rujnu 2008-e godine. I to krenuti od PBZ skrbnickog racuna koji je kupovao dionice u kolovozu i rujnu 2008-e i onda ih prodao u javnoj ponudi MOL-u.

Nije problem naci ko je bio vlasnik tog skrbnickog u Srpnju 2008-e i on zna kome je prodao dionice.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Pero7
Ovo ovako nabrojeno izgleda prestrašno!
Ali drug Matek očito čita samo novine svoje partije-YUtarnji.
[emo_smijeh]

@Pero7

Tako je Pero, samo drmaj. Al nemoj slučajno spomenuti sanaderovu veleizdaju i prodaju upravljačkih prva. To je potpuno nevažno. Važno je biti objektivan, jel.

@Mister,
Pa tog veleizdajnika i ratnog profitera (dr. Ivu) ne spasi niti sveta vodica proizvedena u samom Vatikanu!

[emo_ljut]


Tako je Pero, samo drmaj.
Al nemoj slučajno spomenuti sanaderovu veleizdaju i prodaju upravljačkih prva. To je potpuno nevažno. Važno je biti objektivan, jel.

Nisi shvatio ?
Ili se praviš ?
Zalažem se da se svi mangupi procesuiraju , a ne samo Kokošari .
I to po redu .
Prvo nek procesuiraju one koji su prodali 2002.godine 25 % INE MOLU za 10 % vrijednosti .
Ovdje se radi o miliardama Dolara i to nitko neće istražiti osim Večernjeg ?

.

Iz YUtarnjeg citat:
Neslužbeno se doznaje da je riječ o pozivima za razgovor u sklopu istrage o navodnoj manipulaciji cijenama dionica Ine krajem 2010. i početkom 2011. godine, a zbog čega je kaznenu prijavu protiv MOL-a i odgovornih osoba u toj kompaniji u svibnju 2011. bio podnio tadašnji predsjednik Uprave Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (Hanfa) Ante Samodol.
To je onaj isti Samodol koji nije valjao! A sada se na temelju njegovih prijava DORH uključio.
[emo_ooooo][emo_ooooo][emo_ooooo]

Ajde da jednom vidim i prezime druga Mateka u sličnim događajima …
[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

@Pero

Meni se čini da se u zatvor išlo samo dok je Jadranka radila čistke (i vjerojatano imala dobro zaleđe izvana) samo mi nije jasno zašto nije oplela i po nekim gradonačelnicima i nekim bivšim i sadašnjim funkcionerima SDP-a (između ostalog i tog za što se ti zalažeš – još jedna veleizdaja za doživotnu robiju)

Mislim da se ta situacije iz njene vladavine neće više nikad ponoviti. I žao mi je što će se očigledno svi osim Sanadera izvući, to je sramota.

Dakle slažem se s tvojim postom jedino sam primjetio da si totalno anti kukuriku raspoložen, a ovi drugi poptuni isti, vjerojatno i gori.

New Report

Close