Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Do sada smo razne analize grafova dionica postali po različitim temama pa zbog toga otvaram novu temu u tu svrhu. Nadam se da će moderator podržati inicijativu a od forumaša očekujem zanimljive analize i argumentiranu raspravu.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Evo par grafića za sljedeći tjedan i moje viđenje situacija na nekim dionicama. Biti ću vrlo zahvalan ukoliko se i ostali priključe raspravi pa da svi zajedno nešto naučimo.

DDJH – Smatram da primarni up-trend ne bi smio doći u pitanje ali trenutno ga ne bi volio imati u portfelju. Sekundarni down-trend mogao bi spustiti cijenu bliže 200 kn. Probijanje cijene od 300 kn (blow off) je bio odličan trigger za prodaju.

INA – Čini se da je kraj korekciji na INI. Probijanje prema gore linije sekundarnog down-trenda, zaokretanje MACD linije i izlazak RSI indeksa iz preprodanog područja dobri su pokazatelji za kupnju INA-e.

ADRS – Ja bi sa kupnjom još pričekao dan, dva ali sve se čini da je i na Adrisu korekcija pri kraju.

BLJE – Glavni trend rasta traje već dobre dvije godine. Cijena je trenutno na samoj resistance liniji a može se primijetiti i bullish klin uzorak, te smatram da bi vrlo skoro trebala cijena izletjeti iz klina bliže 350 kn.

JDOS – Nakon više od mjesec dana trgovine, evo i prvih grafova za Jadransko osiguranje. Cijena je dotaknula donju boolingerovu liniju i nakon trostruke Doji svijeće nadam se da ćemo sljedeći tjedan konačno dobiti potvrdu promjene trenda bullish engulfing-om.

ELKA – Resistance linija na 150 kn čini se neprobojnom. Klinasti bullish uzorak te pad volumena, plus povoljno stanje pomoćnih indikatora daje naslutiti skoro izbacivanje cijene prema 160 kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju.

DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje.

No respect


Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju. DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje.

Nemam sada vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako gledam grafove.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


SLK: ” Ja te pozivam kao domaćina da nam prezentiraš svoj način TA. Evo pitanje: koje sve pokazatelje koristiš? Primjetio sam da nam se pokazatelji razlikuju. DOPUNA: dok sam pisao, stigle analize. Svejedno, pitanje ostaje, uz objašnjenje zašto te pokazatelje. ” Nemam sada vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako gledam grafove.

Pusti TA imaš stvarno važnijeg i pametnijeg posla…
[smiley2][smiley2][smiley2]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


quark: ”
” Nemam sada
vremena (komad čeka) ali čim uhvatim malo vremena obasnit ću kako
gledam grafove. ”

Pusti TA imaš stvarno važnijeg i pametnijeg posla…
[smiley2][smiley2][smiley2]

Ma pusti komada kada je novac u pitanju,ako dionice rastu biti će komada,ako padaju,ode komad….. šala….

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Sve pohvale na otvaranju teme Quark.

Za sve one koji bas nisu upoznati s tehnickom analizom, u attachu se nalaze neki osnovni pojmovi i pojasnjena.
Mozda nekome pomogne. Duza (engleska verzija) je u pripremi

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Super tema. Baš sam unazad par tjedana i sam se počeo zanimat oko TA. Hvala slazicu na pdf-u.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Je li Quark , možda bi bilo bolje da si nazvao temu BRA analiza?[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@quark

zanima me što misliš koliki je utjecaj imala korekcija na trendove? Baš si malo analiziram neke dionice i ne mogu se nikako oteti dojmu da je dosta trendova prekinuto korekcijom, a s obzirom na to da se korekcija cijelog tržišta ne događa svaki dan treba li ju uzeti pod normalno ili [smiley5]?

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Je li Quark , možda bi bilo bolje da si nazvao temu BRA analiza?[smiley2]

Otvorio sam temu da napišeš nešto pametno a ne da je zagađuješ svojim glupostima. Napiši rađe da li se slažeš ili ne da će se na DDJH formirati support nešto iznad 200 kn a ne ovako.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

New Report

Close