Linić pozvao Todorića i Tedeschija da dokažu odakle im kapital

Naslovnica Forum Komentari članaka Linić pozvao Todorića i Tedeschija da dokažu odakle im kapital

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

oni su njega sami podsjetili da ih pozove, jer ih do sada nitko nikada nije ništa pitao, a oni trebaju imati papir da je sve u redu prije ulaska u EU , ako nešto i odrede da moraju platiti ionako će od Todorića dobiti bonove

Ovaj lik barem zapošljava na tisuće radnika za razliku od drugih estradnjaka i utajivača poreza. Nego, Liniću kreni ti na banke ako imaš m..a i riješio si sve probleme u državi. Razbij postojeći kartel (usput provjeri transakciju za kuću od Rohatinskog ) pa da vidiš razvoj gospodarstva i poduzetništva, a i punjenje tvog proračuna.

Do sada sam imao dobro mišljenje o Liniću, ali ova javno kazalište za mazanje očiju mu nije trebalo.
Pa on nesmije ni glasno pozdraviti Todorića .

To je u redu .
Svi trebaju dokazati od kuda im imovina .
Kao prvo Kukurikavci su trebali počistiti ispred svojih vrata .
Prvo oni moraju dokazati od kuda im imovina : Linić , Čačić , Mrsić…..

.

Otkad Linic radi u poreznoj uprav? Nigdje u tekstu se ne spominje njegovo ime a siguran sam da nema nadleznost za pozivanje bilo koga…

Jednom je tata ukrao zlato iz Industrijske kovince u kojoj je bio komunisticki direktor..tata je bio malo u zatvoru (zbog kradje) a ne zbog hrvatstva. Drugome je tata bio komunisticki direktor hotela na Korculi (i pasionirani kockar, legendarna je anegdota kada je tata otisaona turisticki kongres u Las Vegas i spiskao stotine tisuca dolara hotelskog poduzeca…). Partija ga je poslala u Milano da bude trgovacki zastupnik/svercer/dousnik…kasnije je opljackana i Trnovaca/Sirovina u Sinju na pocetku rata- dalje je bilo lako.

“Le secret des grandes fortunes sans cause apparente est un crime oublié, parce qu’il a été proprement fait.”
“Behind every great fortune there is a great crime,”
“na pocetku svakog bogatstva je bio zlocin na pocetku svakog velikog bogatstva je bio veliki zlocin”
Honore de Balzac

BigBoffin

Slažem se s ovom tvrdnjom u potpunosti, banke trebaju više doprinositi oporavku, samo zato jer su za ovu krizu krivi isključivo oni zbog svojih ogromnih apetita.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

Aha, znaci nisu krivi gradjani koji dizu kredite da bi trosili na luksuz umjesto da stvaraju dodatnu vrijednost ili ulazu u znanje? Nisu krivi gradjani koji su birali vlast koja ih je potkradala 16 godina u zamjenu za socijalna prava koja nitko ne moze dugorocno financirat?


Aha, znaci nisu krivi gradjani koji dizu kredite da bi trosili na luksuz umjesto da stvaraju dodatnu vrijednost ili ulazu u znanje? Nisu krivi gradjani koji su birali vlast koja ih je potkradala 16 godina u zamjenu za socijalna prava koja nitko ne moze dugorocno financirat?

Ma krivi su i građani samo u mjeri u kojoj su se dali navući bankama na tanak led. Ako netko kupuje stan ili kuću nije to luksuz, to je temeljna životna potreba, nisu svi podizali kredite radi luksuza, to su po meni činili oni bogatiji, najviše se slažemo u tezi da su kod nas najviše krivi političari, ali ne i ljudi koji su ih izabrali, jer su ih birali u dobroj namjeri koju su ovi zlorabili.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

@riven
Nemoj mjesati dobre namjere sa naivnoscu i/ili pokvarenoscu. Znas sta kaze ona engleska: "Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me". 4 ili 5 puta da te netko prevari, trebao bi se zapitati da li je problem u tebi ili u onome koga biras. Zasto najveca mafijaska organizacija u zemlji broji 200 000 clanova? Zato sto su se ljudi htjeli okoristiti s time, tu nema dobrih namjera. Kljucan pojam ovdje je odgovornost, a ljudi ne znaju sta to znaci i zato odgovornost za svoju lakomislenost i odbojnost prema razmisljanju pri donosenju bitnih odluka vrlo cesto prebacuju na druge, u ovom slucaju, politicare.

Uzimanje kredita radi kupnje stana, na recimo 30g, u stranoj valuti je UVIJEK rizik. Svatko sa 2 sive stanice razumije sta to znaci. Nitko im nije prislonio pistolj na celo i rekao da moraju uzeti kredit u CHF. Ali su ga ipak uzimali i to zato jer im je tada bio povoljniji. A to sto sada vise nije, nisu krive banke nego okolnosti u svijetu. Sta da je recimo CHF oslabio, umjesto ojacao, da li bi se onda gradjani sami ponudili nadoknaditi gubitke bankama? Cisto sumnjam…

@ ovchica
Reci mi samo molim te jednu stvar, svi znamo da banke nisu naše, zašto onda ne posluju u skladu svoje poslovne politike u matičnim zemljama, nego ovako lihvarski, po meni oni mogu poslovati rentabilno i bez toga ba njihov menađment dobija i manje bonuse, i zadnje pitanje, ti nebi nikad podigao povoljni kredit?

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

Podigao bih…ali ne bih krivio nekog drugog ako se tecaj promjeni u suprotnom smjeru od onoga koji meni odgovara…

Nema vise kolektivnog vlasnistva, hvala bogu. Nista vise nije "nase", samo privatno i ono s cime upravlja drzava…postoji individualno vlasnistvo, suvlasnistvo ali kolektivno vise ne postoji, to je bilo u bivsem rezimu…Ako ti se ne svidja poslovna politika banke, promjeni banku ili osnuj svoju banku pa kroji politiku kakvu ti zelis…Ili nemoj koristit usluge banke ako ti nijedna ne odgovara…


Podigao bih…ali ne bih krivio nekog drugog ako se tecaj promjeni u suprotnom smjeru od onoga koji meni odgovara…

Nema vise kolektivnog vlasnistva, hvala bogu. Nista vise nije "nase", samo privatno i ono s cime upravlja drzava…postoji individualno vlasnistvo, suvlasnistvo ali kolektivno vise ne postoji, to je bilo u bivsem rezimu…Ako ti se ne svidja poslovna politika banke, promjeni banku ili osnuj svoju banku pa kroji politiku kakvu ti zelis…Ili nemoj koristit usluge banke ako ti nijedna ne odgovara…

Netko je trebao bankama zabraniti kredite uz valutnu klauzulu, (HNB) ali nije, oni su institucija koja treba raditi za svije građane, koji teško da su svi bili u banci informirani koliki im rizik prijeti.

Pokušaj razgovarati s nekim od bankarskih službenika koji radi u nekoj od banaka, pitaj ih za planove koje moraju ostvariti, ili dobijaju lošu godišnju ocjenu.

Pozajmljivanje novaca,(krediti) radile su to i naj starije civilizacije za koje znamo, pogledaj dali su poznavali instituciju kamata.

U principu se slažemo da društveno uređene u kojem živimo nema milosti.

Odabir, a ne prilika, neka određuje vašu sudbinu. Selection, not chance, determines your destiny let.

I u drugim firmama zaposlenici imaju norme koje moraju ispuniti…Npr. norme prodanih automobila no u konacnici, ti si kriv ako ti netko proda nesto sto ne trebas, nisi u mogucnosti financirati ili ti proda po visoj cijeni nego sto vrijedi…

Sloboda je zajebana stvar kad ne znas kako ju koristiti…

“Most people do not really want freedom, because freedom involves responsibility and most people are frightened of responsibility." – Sigmund Freud

New Report

Close