DKVS (Đakovština d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DKVS (Đakovština d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas ova dionica bilježi lepi porast, zadnja cjena 139. Nominala je 300 kuna, a knjigovodstvena vrijednost oko 450 kuna.Govorimo o prehrambenoj industriji, a osnovna osnovna djelatnost je mlinarstvo i svojim proizvodima pokriva više od 10% hrvatskog tržišta. Molio bih bolje upučene, da pokomentirajo ovo zbivanje. Meni se sve čini, da je posle Belja došo red na DKVS, ali fundamenti su tu puno bolji.[smiley2]

Od kud knjigovodstvena vrijednost od 450 kuna? Na kraju devetog mjeseca iznosila je 257,24 kune.
Zanmljiva im je i nematerijalna imovina veća od 56 milijuna kuna. Bilo bi lijepo znati što se pod tim skriva ili što su preplatili toliko u proteklim godinama.

Pogledaj i dugove malo. Kratkoročne financijske obveze na kraju rujna 168,22 milijuna kuna, a ukupna kratkotrajna imovina iznosi 166,3 milijuna kuna od čega je 100 milijuna kuna zaliha. Pored toga imaju i 117,26 milijuna kuna dugoročnog duga, a samo na ime kamata su u prvih devet mjeseci ove godine platili 11,88 milijuna kuna. Oni ne da su insolventni, njima prijeti blokada. I šećer na kraju, pad poslovnih prihoda od gotovo 25%. Ako nastave tim tempom, piše im se vrlo, vrlo loše. Molit ću za njih.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Od kud knjigovodstvena vrijednost od 450 kuna? Na kraju devetog mjeseca iznosila je 257,24 kune.

Koje laži se vrte ovdje na forumu, molim moderatore da se uključe jer se iznose lažni podaci o knjigovodstvenoj vrijednosti, vjerojatno namjerno.

Book value Djakovstine za prvih devet mjeseci je:

260.686.000/793021=328,73 kuna

I to je prava knjig. vrijednost.
Fotije iznosi namjerno krive podatke, kako na ovom topicu tako i na Belju, vrlo vjerojatno namjerno s jednim ciljem koji samo on zna. Ako ovo nije namjerno iznošenje onda svaka čast forumu što to dopušta.

Ispravno računanje knjigovodstvene vrijednosti zahtejava umanjenje kapitala i rezervi za nematerijalnu imovinu društva. kad to učiniš, dobit ćeš podatak koji sam ja naveo. Posavjetuj se sa literaturom sinko.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Tebi stvarno nije mjesto ovdje. Otvori Javna dionička društva iz prosinca 2005. pa pogledaj, pa ako oni lažu, tuži ih i reci kako si ti u pravu, svaka čast, nemreš vjerovati koji si ti lik.

fotije, 20.02.2006. u 16:46
1. The value at which an asset is carried on a balance sheet. In other words, the cost of an asset minus accumulated depreciation.

2. The net asset value of a company, calculated by total assets minus intangible assets (patents, goodwill) and liabilities.
3. The initial outlay for an investment. This number may be net or gross of expenses such as trading costs, sales taxes, service charges and so on.

In the U.K., book value is known as “net asset value”.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

Knjigovodstvenu vrijednost poduzeća se računa tako da neto knjigovodstvenu vrijednost poduzeća predstavlja razlika između vrijednosti sredstava poduzeća (ukupne aktive) i vrijednosti obaveza poduzeća uključujući obaveze prema pravnim i fizičkim osobama.

Ma ti si tak super, molim vas svi koji imate javna dionička društva od prosinca 2005. godine, otvorite je na stranici 84 i pogledajte koliko tamo piše da je book value. Ja se nisam držao te brojke, sam sa računao, ali mislim da je jedan takav list ne bi pisao bezveze, ili griješim, možda fotije tamo piše pa sad kao manipulira forumom i iznosi druge podatke i pravi se pametan.

Ja ti kažem kako se to ispravno radi svugdje u svijetu. A to što su oni jednostavno podijelili kapital i rezerve je njihov propust ili im je tako složen spreadsheet. Oni to sigurno ne računaju ručno. Inače je ta nematerijalna imovina simbolična stavka kod većine firmi. Tek je nekoliko izuzetaka, a jedan od njih pored Đakovštine je i LKRI. Prouči to malo sinko. Najčešće se na tim pozicijama vodi pozitivan odnsono negativan goodwill koji se može amortizirati prema odredbama zakona. Znam što pričam jer je u me iskustvo.

Vjerovatno se kod đakovštine radi o goodwillu kao trošku znatno višeg stjecanja imovine od njezine fer vrijednosti, a bit će da je povezano sa prije nekoliko godina pokrenutim stečajem u Ratarstvu, ugljari Drenje i Farmi goveda Sibik, koja su dionička društva nastala restruktuiranjem bivšeg PIK-a Đakovo koje je prednik današnje Đakovštine. Treba pogledat revizorska izvješća.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

pogledajte i ukupna dugoročna zaduženja ove tvrtke, pa onda odlučite do koje će te cijene kupovati….a treba saznati da l’ to netko želi preuzeti, recimo Slavonski fond ili Todorić ili se to dokupljuje za Esop ili se samo cijena diže da bi se kasnije lakše prodao veliki paket po nekoj relativno dobroj cijeni…tako je do sada radio Slavonski kada se želio riješiti velikih paketa dionica….no, činjenica je da je uspostavljen uzlazni trend.

Evo iz prospekta:

[color=blue]3. NEMATERIJALNA IMOVINA

u kunama
31.12.2002. 31.12.2001. Ind
O p i s 02/01.
Iznos % Iznos %

1. Osnivačka ulaganja 31.690 100 – – –

Na ovoj poziciji Društvo iskazuje ulaganja u osnivanje novog trgovačkog društva TENETA d.o.o. i
”ESOP”.

Osnivanjem novih društava želi se postići bolja pozicija na tržištu, povećanje prodaje, mogućnost otkupa dionica Društva, te u konačnici veća dobit.[/color]

Ako se od tud ne vidi, vidi se odavde:

[color=blue]3 I. Nematerijalna imovina (redni broj 4+5+6+7+8) – 31.690,00
4 1. Osnivački zadaci – 31.690,00
5 2. Izdaci za istraživanje i razvoj – –
6 3. Patenti, licencije, koncesije, zaštitni znaci i ostala slična prava – –
7 4. Goodwill – –
8 5. Predujmovi za nematerijalna sredstva – -[/color]

Znaci nije goodwill, i nisu patenti.

Da li je onda po tebi book i dalje ovaj kojeg si naveo?

Po meni DKVS je dionica u usponu,dugo , predugo se ona vrtjela tamo od 115 do 122. Danas je dosegla zavidan rast i ljep promet. I Zimzi je več istakao, da je to početak uzlaznog trenda. Ne bi više pisao o booku jer vidim, da je veoma diskutabilan, ali njena fer vrijednost je puno veča od trenutačne…Baš danas sam nazvao nekog prijatelja u Đakovo, da se malo raspitam o firmi, i kaže mi, da su radnici zadovoljni, plate ok, nema govora o kakvoj krizi.. Pa kako ko izvoli, ja sam danas dokupio , da ne bude isto ko sa LKRI i BLJE kojesam gledao i gledao, dok mi niso odljetele.. Videječemo, kako če market odreagirati u tom tjednu na današnji skok, videčemo dokle to ide…Pre pola godine kupio ADRS, kao zicer, ne mreš promašiti, a sad mi največi promašaj u portfelju, a neka DKVS, navodno ni sjenka ADRS-a može stvarno iznenaditi…


KF, 20.02.2006. u 22:23
1. The value at which an asset is carried on a balance sheet. In other words, the cost of an asset minus accumulated depreciation. 2. The net asset value of a company, calculated by total assets minus intangible assets (patents, goodwill) and liabilities. 3. The initial outlay for an investment. This number may be net or gross of expenses such as trading costs, sales taxes, service charges and so on. In the U.K., book value is known as “net asset value”.

[/quote]

Ti čovječe ne razlikuješ osnovne pojmove – aktiva, knjigovodstvena vrijednost itd. itd.
[smiley2] .. i još si se našao pametan mudro zboriti.

Zimzelen, ti si inteligentan i pametan čovjek i nije mi jasno kako dozvoljavaš da ti ovakvi polulikovi uništavaju reputaciju na forumu.

svako ovdje predstavlja sebe….pametni znaju razlikovati ljude.
ako zlato zaroniš u blato ono i dalje ostaje zlato

New Report

Close