SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.03.2024. u 05:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SAPN
85,07
2.893
34
82,00
88,00
-4,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ajmo ljudi malo o SAPN ( Saponia )

Po pokazateljima za prvih 9 mjeseci dionica koja objektivno vrijedi puno vise od onog po cemu se
trguje. Da ne bi bila prazna prica evo par brojeva.
Aktiva 544mil kn
Kap.i rez. 292mil kn
Tem.kap 197mil kn
nom. 300,00 kn
trz.cijena 340,00 kn
pozicija na trzistu dobra
prihod 336mil kn
dobit 7mil kn
jos kad Grbesic rijesi pitanje akvizicija ode ona na 700,00 kn do kraja godine.[smiley7]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Dobra je dionica, ali na žalost sada nije u fokusu investitora, nadam se da će godišnje izvješće donijeti pozitivne promjene u trgovanju dionice. [smiley2]

Ovo nije dobra dionica. Ovo je vrhunska dionica i to iz više razloga. Prvo: rezultati su odlični (saznao iz prve ruke), drugo: nije da ima baš puno investitora u njoj, a ima malo špekulanata jer 80 % drži grbešić i treće: još uvijek prilično podcijenjena i može ju se uzeti uz garantiranih 30% u mjesec-dva.
Samo nek nije u fokusu investitora…to bolje za nas koji smo ju prepoznali. Za par godina bit će po mojem mišljenju skromnom cijena i preko 1000 kuna, a ako će ju prodavati što nije neizgledno cijena će i premašiti 1000 kuna.

...povijest se ponavlja...

Mislim da je skoro izgledan rast do 400,00kunića jer razultati će uskoro, a sigurno su odlični

kad se krenu istresati ovi dečki iz utilisa i s njima povezani – bit će toga i po 280 kuna. stoga opreza nikada dosta.

Joj KF sad ti se svidjelo pa bi se i ti ukrcao, no po 280 nećeš. A po 340 još možda samo ovih dana…
A sve i da govoriš istinu, kamo sreće….Onda ćemo dokupljivati po 280. Al bojim se nešto da si malo ipak zakasnio a imao si toliko vremena…..

...povijest se ponavlja...

KF,

kad se krenu istresati ovi dečki iz utilisa i s njima povezani – bit će toga i po 280 kuna. stoga opreza nikada dosta.

Vidim da te drži poveliki optimizam da ćeš si ubosti SAPN do dobroj cijeni. Samo pazi ima nas još dosta optimista sa manjom dozom, mi ćemo se zadovoljiti i sa 330 – 340 a ti slobodno čekaj ko ti brani. A moglo
bi ti se desiti ko i meni koji sam gledao VDKT , gledao i gledao ( umjesto da uđem na 340 u 8 mjesecu, a imao sam feeling ) a on ode u nebesa.[smiley9]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


KF: ”
kad se krenu istresati ovi dečki iz utilisa i s njima povezani – bit će
toga i po 280 kuna. stoga opreza nikada dosta.

Vidim da te drži poveliki optimizam da ćeš si ubosti SAPN do dobroj
cijeni. Samo pazi ima nas još dosta optimista sa manjom dozom, mi ćemo
se zadovoljiti i sa 330 – 340 a ti slobodno čekaj ko ti brani. A moglo
bi ti se desiti ko i meni koji sam gledao VDKT , gledao i gledao (
umjesto da uđem na 340 u 8 mjesecu, a imao sam feeling ) a on ode u
nebesa.[smiley9]

Biće to jeftino na 355, velika je rupa između kupnje i prodaje, dođe jedan jači kupac i digne je do 400 bez frke, zadnjih dana mali prodaju i mali kupuju


Biiće to jeftino na 355, velika je rupa između kupnje i prodaje, dođe
jedan jači kupac i digne je do 400 bez frke, zadnjih dana mali prodaju
i mali kupuju

Evo prije nego što sam rekao ide to gore, slaže se kupnja, uskoro ćemo je gledat na 400 nadam se

nemam neko preveliko mišljenje ( pozitivno ) o ovoj dionici , niti ju pikiram , činjenica je taj segment gospodarstva ulazi u EU sa jednim velikim upitnikom …..po meni samo ju rezultati mogu držati na ovoj cijeni, 400 mi se čini malo preoptimistično ….bez obzira na sve , držim fige za tih 400 , za sve vas ( a očito vas ima ) imatelje te ” vrhunske ” dionice . Možda da nam se znalas ovdje ” istrese ” sa svojim mišljenjem, baš me zanima…..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


nemam neko preveliko mišljenje ( pozitivno ) o ovoj dionici , niti ju
pikiram , činjenica je taj segment gospodarstva ulazi u EU sa jednim
velikim upitnikom …..po meni samo ju rezultati mogu držati na ovoj
cijeni, 400 mi se čini malo preoptimistično ….bez obzira na sve ,
držim fige za tih 400 , za sve vas ( a očito vas ima ) imatelje te ”
vrhunske ” dionice . Možda da nam se znalas ovdje ” istrese ” sa svojim
mišljenjem, baš me zanima…..

Grba će to vjerojatno jednom prodat, a onda bi mogla na 500. samo je problem što neće tako skoro. Ono što treba ovoj dionici su jači kupci i fondovi, pa neće biti zime

ajd priznajem da sam se nadao ružnom scenariju. ali me stvarnost ispravila.
saponija je jedna od rijetkih dionica spominjanih ovdje na forumu koja je stvarno potcjenjena.
poslovanje je ok. grba kao vlasnik dobar. i trži se ispod booka. za razliku od nekih levatskih dionica tipa tep, pounje itd. ova dionica ima solidne fundamente.
jedina joj zamjerka što se ne da kupiti na 330 kuna.


A daj nas lajbeke prosvijetli, koje su to vrhunske na koje pikiraš nećemo ti ih pojest. A i kad te ne zanima što prizivaš svevišnjeg, nema on vremena, mora spašavat stvari na drugim frontama pa nema vremena za SAPN.[smiley1]

E PA SAD , kada bih naveo svoje pikove, sebi bih napravio na štetu, no dobro trenutno pikiram jednu dionicu ( ZSE )koja je jako nisko cjenovno , sa dobrim fin. rezultatima i obečavajućim sektorom …..sorry, ništa više

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ma ne boj se imamo ti mi i vlastitih pikova, bez brige. Ono što nas muči nedostatak perja a ne ideja.[smiley1]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

New Report

Close