Strana tržišta kapitala

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Strana tržišta kapitala

Jel zna netko jel se preko naših brokera mogu kupovati vrijednosni papiri sa stranih burza, tipa dionice na američkim burzama?

Buy When There's Blood In The Streets

Čuo sam da ekipa u torbama nosi lovu u Srbiju, ali ne znam da li je to istina


Jel zna netko jel se preko naših brokera mogu kupovati vrijednosni papiri sa stranih burza, tipa dionice na američkim burzama?

Mislim da možeš, ali moraš imati skrbnički račun, što vrlo poskupljuje trgovanje.
Osim ak ne baratas sa milijunima, hehe.
Al sta napravi, odi do Austrije otvori si tamo račun, recimo u RBA i najnormalnije preko njih ubodes dionice
koje hočeš… Naime vani banke danas imaju potpunu uslugu, i ne samo to, kad to napraviš, obavještavat
će te i informirat te filati s tolko podataka o tim dionicama koje si kupio da neces vjerovat.
Stvarno su pravi, ove nase banke se mogu sakriti, makar neke poput RBA, Erste ili Hypo su na pravom putu…
Govorim naravno o brizi i usluzi prema korisnicima…

Pa baš da imam toliko novca …

Čisto me zanimalo jer mi se čini da je naše tržište premalo i previše podložno nekim špekulativnim igrama.

Buy When There's Blood In The Streets

Ma uopće ti nije loša ideja.
U 2005 g. zapadna su tržišta stvarno jako rasla, pogledaj samo naše fondove koji ulažu vani 🙂
I bez obzira što mnogi pričaju da je naše tržište još podcijenjeno naspram zapadnih jedna diverzifikacija nije
uopce loša ideja. Pogotovo ako se radi o dionicama, znači o dužem periodu ulaganja
Malo tu, malo vani je idealna kombinacija…
Šteta je samo kaj imamo mali izbor fondova tu kod nas koji ulažu vani i to recimo u nesto egzotično…
Ili bar recimo u azijska tržišta, koja piče sve u šesnaest…

Onda jedino u fondove?

Buy When There's Blood In The Streets

Pa ovisi kakvo ti je znanje i spremnost na rizik.
Ako ti je i jedno i drugo na nižim razinama onda su fondovi sjajna stvar!
Pogledaj samo proslogodišnje prinose, a navodno ce i ova godina biti jednako dobra
[smiley9]

Ono, već sam relativno dugo u fondovima, par godina, čisto onako reda radi. Vidim da su prošle godine slabo prošli novčani, a dionički dosta dobro. Šta veliš, i ove godine bi trebalo bit dobro? Dosad sam uglavnom držao u novčanim, tek jedan dio u ostalim. Mislim da bi mogao malo riskirati, ionako se to na duži rok isplati, barem koliko sam uspio skužit usputno prateći.

Buy When There's Blood In The Streets

Par godina u fondovima i to u novčanim ?! Stari kreni učiti od osnova
Jesi ti mozda penzić?
Inače što se tiče novčanih fondova, prinosi koje su imali u prošlosti se vjer vviše neće moći ostvariti u budućnosti!
Najbolji dokaz je 2005. godina gdje su prinosi pali ponajviše zato jer je HNB od 01.04 uvela operacije na
otvorenom tržištu. Iliti, zdravoseljački upravlja s likvidnošću novč. tržišta puno bolje nego prije…

Nisam penzić [smiley1] nego nisam toliko ozbiljno bio u tome, nego čisto onako da mi lova ne sjedi na računu. A i nije riječ o nekoj lovi…

Buy When There's Blood In The Streets

Može se ulagati na stranim tržištima ali ne znam tehničke detalje.
Inače tu na domaćem bih ja ulagao samo u mješovite i dioničke fondove.
Burza nam je u banani. Dionice su nelikvidne i tržište je nedinamično.


Jel zna netko jel se preko naših brokera mogu kupovati vrijednosni papiri sa stranih burza, tipa dionice na američkim burzama?

Bolje ti je spojiti se sam direktno sa stranim brokero. Ja radim tako.

ja jesam

Možeš preko Hypo banke. Nije baš da su jeftini ali se može.

Znanac ako se ne varam pisao si da imaš otvoren portfelj u Ilirici u Srbiji, možeš mi reći okvirno koliki prinos očekuješ ili si već ostvario, naravno ako nije tajna. Hvala.

New Report

Close