Nijemci na nogama: “Kako mislite imati i turizam i platforme?”

Naslovnica Forum Komentari članaka Nijemci na nogama: “Kako mislite imati i turizam i platforme?”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Na isti način kao i Talijani. Koliko ima talijanskih platformi u Jadranu?

uništit ćemo i zadnju profitabilnu granu gospdarstva!!!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Zanimljivo da ih ne zabrinjava koliko smeća svake godine ostave u Hrvatskoj.
Pa se odloži u gudurama našeg kraškog područja.
Naravno oni imaju spalionice (obnovljivi izvori energije), ali vjerojatno bi im i one smetale vidiku.

Isto tako ih ne zabrinjava kanalizacija koja direktno ide u more.

Ne smetaju ih ni šatori.

Valjda zbog Winetua i indijanaca.


Zanimljivo da ih ne zabrinjava koliko smeća svake godine ostave u Hrvatskoj.

pričaš gluposti, nijemci su izuzetno uredni i čisti gosti (za razliku od npr. talijana) i jako paze na ekologiju. nijemci SVO svoje smeće pokupe u vrećice i odnesu sa plaže u kontejnere. još pred 10 godina su me pitali gdje mogu odvojeno odlagati tj. selektirati otpad prema vrstama!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!



Zanimljivo da ih ne zabrinjava koliko smeća svake godine ostave u Hrvatskoj.

pričaš gluposti, nijemci su izuzetno uredni i čisti gosti (za razliku od npr. talijana) i jako paze na ekologiju. nijemci SVO svoje smeće pokupe u vrećice i odnesu sa plaže u kontejnere. još pred 10 godina su me pitali gdje mogu odvojeno odlagati tj. selektirati otpad prema vrstama!
[/quote]

Odlično.

I kaj onda s njim naprave? Odnesu ga doma?

Da li si ti svjestan koliko će Hrvatska plaćati penale EU jer nije riješila zbrinjavanje smeća?

Koliko su troškovi?

Inače sve zemlje gdje ima nafte imaju i naftne platforme.

Pa Hrvatska ispituje svoje podmorje preko INE, zadnjih 50 godina.

Očito da ti Nijemci nisu još bili na našoj obali.

Ukoliko nađemo velike količine nafte (što sumnjam), turizam nam više ni neće trebati.

Nijemci su sebi napravili Sjeverni tok i preko njega dobivaju jeftini plin iz Rusije, a nama su tobože zbog sankcija uskratili Južni tok, napravit će si LNG na Krku i na tome masno zaraditi. Oni su pobjednici II svjetskog rata ma što mi mislili o tome.

Kako jeftin članak; Kako jeftino lobiranje za turistički industriju! Floskule o najčišćem moru autor može prodavati samo kumekima. Njemci već godinama vrednuju Egej kao najčišće more, zatim Jonsko more, pa tek onda Jadran!! A kad već spominje Lanzarote mogao je napisati ponešto o mnogo značajnijoj pobjedi njegovih stanovnika jer svjetski je poznata njihova borba protiv lude turističke betonizacije, reklama i svih drugih zagađenja koje donosi “turizam”. Naravo o tome naš autor-plaćenik niti riječi!

@bragoc, upravo tako! Kakve li fame o cistom moru. Pa Split, navjeci grad na moru, nema bioloski prociscac otpadnih voda. Nema ga ni Dubrovnik, ni Rijeka u Porecu ce se eventualno poceti ove godine graditi. Znaci, sve fekalije idu direktno u more. O kojoj cistoci mora se ovdje govori? Ja naivac, prije dvije godine bio u Pisku (mjesto ispod Omisa) i plivam tako a onda fekalije meni plivaju u susret. Domaci vele: mi se tu ne kupamo, samo turisti to rade. A to im je glavna pjescana plaza, direktno u mjestu. Zasto bi oni gradili septicke jame i placali njihovo praznjenje, kad je more tu pred nososm! Osim toga, od kuda svi oni stednjaci, hladnjaci, automobilske gume…koji nasi vrli ronioci vade iz mora, upavo kad sezona kupanja pocme, tako da turisti vide, kako smo mi savjesni ekolozi. Sto se tice busenja mora. Mi jos uopce ne znamo dali ce se ista naci u dovoljnim kolicinama za ekpoataciju. I nije isto dali se radi o plinu ili o nafti. Ali Hrvat nebi bio Hrvat, kad bi se on apriori slozio sa uobicajenom procedurom.




Zanimljivo da ih ne zabrinjava koliko smeća svake godine ostave u Hrvatskoj.

pričaš gluposti, nijemci su izuzetno uredni i čisti gosti (za razliku od npr. talijana) i jako paze na ekologiju. nijemci SVO svoje smeće pokupe u vrećice i odnesu sa plaže u kontejnere. još pred 10 godina su me pitali gdje mogu odvojeno odlagati tj. selektirati otpad prema vrstama!
[/quote]

Da li si ti svjestan koliko će Hrvatska plaćati penale EU jer nije riješila zbrinjavanje smeća?

[/quote]

To opće nije bitno! Jedino je bitno da HR ima 300K nezaposlenih koji neznaju kaj bi radili. U biti znaju, svi bi sedeli po kancelarijama i kafeđijali. Pa nek kafeđijaju onda, ja im kupim svaki dan pol kile kafe….nadam se da za tjedan dana nebum bankrotiral, a opet velka je vjerovatnost da se u tjedan dana riješi problem nezaposlenosti.

[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

sada će njima naš premijer održati lekciju, otkuda oni znaju bolje od Trubeslige

Ako u HTZ-u moraju odgovarati na takva pitanja, onda neka odgovore na pitanje pitanjem: KAKO TO DA JE NJEMACKA KAO JEDNA OD NAJMIROLJUBIVIH EVROPSKIH NACIJA JEDAN OD NAJVECIH IZVOZNIKA ORUZJA NA SVIJETU?

Moramo sačuvati čisti Jadran. Nijemcima.
Zna se kako treba voditi zabavni park. Čisto more, puno zabave i učinkovito rješavanje otpada. Još samo treba ukloniti domoroce da ne uživaju bez ulaznice….

Boje se da nebi i mi zaradili nešto novaca i malo vratili duga, tj. boje se da za 20 godine nećemo biti klijenti u njihovim bankama. Nitko se nije zapitao dali će stvarno more biti “zagađeno” zbog 100 platformi? (Na drugoj strani ih ima preko 100 jel?) Otvorite udžbenike zemljopisa i proučite strujanje jadrana pa ćete vidit zašto je “turizam na ovoj strani obale”. To je br1, a s druge strane, ozbiljnije zagađenje može biti samo ukoliko dođe do nekakve katastrofe na nekoj platformi, a nafta se ionako može expresno očistit sa mora ;).
Nemojte bit naivni i vjerovat u ovakve članke.

New Report

Close