Medijsko dezinformiranje glede prvog dana trgovanja HT-om

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medijsko dezinformiranje glede prvog dana trgovanja HT-om

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle, nakon odgledanih vijesti i na Novoj i na HRT1 ne mogu se oteti dojmu da nas svjesno lazu i jos nas gledaju u oci. Naime, na oba dnevnika iznesene su totalne neistine da je danas apsolutno sve funkcioniralo, od SDA preko ZSE do brokera i da NIJE BILO NIKAKVIH PROBLEMA!!!! “Detaljcic” da ogroman broj investitora danas uopce nije moglo upaliti ATM i pratiti trgovanje, a samim time i kvalitetno trgovati se ispustio. Stoga, nemrem reci da zahtjevam jer na to nemam pravo a ni moc ali mislim da bi sutra na Poslovnom na naslovnoj trebao osvanuti clanak i veliki naslov koji bi malo o ovoj temi dao malo vise detalja i koji bi bar malo doprinjeo ovakvom bezobraznom bacanju prasine u oci cijeloj naciji i to u udarnom terminu. Hvala unaprijed ak se tak nesto dogodi.

o kojoj burzi pričate kolega? evo i ovdje piše da je na ZSE sve ujutro bilo u redu:
Vaš link
(tam negdje pred kraj teksta)
[smiley2]

sve je radilo … sve je radilo … sve je radilo … sve je radilo … sve je radilo … sve je radilo … sve je radilo …

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ma mislim stvarno … nemam rijeci. Jesu li oni to svi od nekog dobili lovu da ovakve laži pišu ili kaj?

Kardum je uvjerljiv. ako on kaže da sve radi – onda radi.

inače, potpuno se slažem s molbom Poslovnom da to malo detaljnije obradi. nas male su na ATMu otfikarili.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Kardum je uvjerljiv. ako on kaže da sve radi – onda radi.
inače, potpuno se slažem s molbom Poslovnom da to malo detaljnije obradi. nas male su na ATMu otfikarili.

Koji ATM? Jel to ono što sam uspio upaliti iza 18h? [smiley1]

Dođemi da tražim pare za pretplatu nazad, ovo danas je bio bezobrazluk… Još kad sam proučio, prateći cijenu, što i po kojoj cijeni nudi LSE… [smiley9]

[color=blue][b]Ferengi Rule of acqusition #37: Ask not what your profits can do for you, but what you can do for your profits.[/b][/color]

Mediji imaju velik utjecaj i veliku odgovornost u svakodnevnom životu. Mediji su toga svjesni.

Postoje mediji koji su isključivo komercijalni, žive isključivo od marketinga. Takav medij se usklađuje s marketingom i nepisanim ali dobro poznatim pravilom tako i ponaša.

T-HT je jedan od prvih pet komitenata većine eminentnih Hrvatskih pisanih i elektroničkih medija. Od HRT-a do RTL.-a, od “Glorie” do “Buga”. Mediji se osjećaju nepozvanima ići protiv svojih najbitnijih financijera.

Oni će tako prenijeti izjavu Mudrinića, Sanadera, Karduma… bez komentara i pogovora, isključivo kao vijest ili prilog.

Najaviti prilog o prvom danu trgovanja HT možete najaviti na različite načine:

” Cijena dionice HT dosegnula 419 kuna!” ili
” Nakon 419 kuna, dionica HT padala i do 370 kuna”.

Jasno je koji će naslov odabrati. Ne samo što bi drugim naslovom navukli negodovanja svojih sponzora, nego bi unijeli nemir među i ono malo staloženih dioničara – laika.

Da, znam… Tu dolazimo do pitanja neovisnosti medija. Nažalost, to nikad nismo imali niti ćemo imati.
Tomu se ne mogu othrvati niti svjetski medijski giganti.

Govoriti loše o bilo čemu što se tiče HT bila bi “izdaja”. Sve mora izledati savršeno, barem u početku dok je temperatura visoka. Pobunjenici bi bili izopćeni, osuđeni.

Toga se ne libe jedino neovisni a samim time i marginalni mediji, koji su financirani od nekih udruga ili ljudi poput Sorosa. No njihov utjecaj je uglavom minoran.

I kao posljednja klasa, postoje politički mediji, koji zastupaju jednu stranu medalje. Tu se uglavnom radi o najvećim dnevnim tiskanim medijima.

Sve što ostaje je kiselina u želudcu i mirenje sa činjenicama i nekoliko sočnih psovki. [smiley10]

Borba protiv vjetrenjača.

No respect

Danas je jedino Mamić pokazao (polu)golu istinu na HTV-u.Sve o funkcioniranju trgovanja HT-a bila je (polu)laž!

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

HT (T-com + T-mobile) je najveći korisnik marketinškog medijskog prostora, i svi oni će se polomiti da zadrže korisnika.

Da je sve funkcioniralo, bilo bi puno više od 2994 HT transakcija.

@ SLK

Vidi se tko (NE)radi u medijima, već je sistemska sponzoruša..

Daj molim te neki info za našu jadnu analitiku svagdašnju, i ja bi nekaj zaradil…

Inače to štima, al ima i onih koji znaju čitat između redova “medijskih sila”…

Pa nije da se informiram u feralu, globusu ili nacionalu, a nezaobilazna literatura mi je 24h

[smiley16][smiley16][smiley16]

Srušilo se sve..[smiley8]

x

Kada nas Kardum pogleda onim svojim lijepim plavim okicama i na sebi svojstven način obznani Urbi et Orbi da je sustav funkcionirao bezprijekorno, ne preostaje mi drugo nego da zaboravim da niti ATM, niti SDA niti brokeri nisu bili dostupni.
Jedino što mogu učiniti je zapljeskati tehničkoj podršci svih ovih institucija koje su dale sve od sebe da bi rezultat bio funkcioniranje sustava.

Ako je sustav radio, mora da su korisnici sustava zahebali stvar. [smiley1]

La vita e bella!

Meni je najsmiješnije bilo kad su na dnevniku HTV-a rekli da je dionica HT-a danas “bila početna cijena 402 kn a kasnije je išla malo gore – malo dolje”[smiley2][smiley2]

you think your special you do, i can see it in your eyes

SLK slazem se sve kaj si naveo samo ovaj put da se napisala istina to ne bi bio udar na HT vec na ZSE koja glumi wannabe burzu EU ranga, a ispostavlja se da je seoski vasar sa softverima pisanim za Windowse 3.1 i sa propusnoscu daleko manjom nego se pokazalo da je potrebno. HT? HT je sljakao – veza mi je cijeli dan stabilna i ok.

hm, slazem se s vama da nije u redu dezinformirati javnost (da ne kazem lagati). No to nije ni prvi ni zadnji put da nas lazu, jednostavno mislim da smo postali magare koje se i na batine navikne.

Takvi postupci me vise ne mogu izbaciti iz takta, dakle definitivno spadam u magare.

Opcenito mislim da precjenjujete nase novinare s tepanjima da oni imaju neki zadatak. Oni jednostavno ne kuze spiku, to su uglavnom napuhane velicine cija je razina znanja na razini srednjoškolaca. Ono sto oni pricaju jednostavno je produkt neznanja.

E sad, probajte ta stekanja i malu propusnost gledati pozitivno. Sto mislite sto bi se dogodilo da se moglo propustiti recimo, 20 000 paketa malih investitora u uvjetima gdje fondovi drmaju i oblace. Cijena ne bi bila 380 nego 350… ako sve ne bi otislo u…… ili je to ono sto biste vi van-IPOvci zeljeli ? [smiley2]. Potpuno je jasno da je ovaj IPO i trgovanje HT strogo kontorliranog podrijetla i tako ce ostati. Znaci, nema koristi od zivciranja – treba samo cekati trenutak kad ce fondovi odluciti “zaraditi” na jeftino kupljenim dionicama.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Cijeli dan u medijima istupalo se sa informacijom

1. Kako je cijena dioniice dosegla 419 kn
2.. Kako je početna cijena bila 402 kn
3. Kako je završna cijena bila 380 kn

Ni riječi o tome da je cijena već u 10h i 20min zaronila iznad 400 kn i počela padat do 370 kn

Dakle nitko nije spomenuo sljedeće:

1.Koliko je ljudi uspjelo u prvih 20 min. trgovanja prodat svoje dionice i ostvarit najveću dobit
2..Da je cijena dignuta sa 370 na 380 opet u zadnjih 10 min. trgovanja da se u medijima prikaže
kao ljepša završna cijena!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close