Knjige za burzu

Naslovnica Forum Razno Poslovna literatura i edukacija Knjige za burzu

– George Soros: Alkemija financija
– A.Kostolany: Izazov burze
– Tod Barnhart: Pet rituala bogatstva
– Ron Cheron: Titan, The Life of John D. Rockefeller sr.
– Hirt, Block: Managing investments
– Silvije Orsag: Vrijednosni papiri
– Grupa autora: Priručnik za polaganje ispita za obavljanje poslova investicijskog savjetnika

Recimo mene kao totalnog pocetnika zanima me od koje da pocnem?


Recimo mene kao totalnog pocetnika zanima me od koje da pocnem?

Od poslovnog dnevnika 🙂
Pa recimo Orsag nije loš, njegova literatura su baš uđbenici,a recimo Kostolany ti je tip iz prakse kaj je par puta bankrotirao (znači može ti dati najbolje savjete) a cijela knjiga je rađena kao intervju…
I opcenito neke knjige koje su opceg karaktera su jednako dobre…
Ima puno toga i na internetu…
Treba pratiti burzu, i vidjeti kak se to sve krece, da si možeš to predočiti…

Zna tko još kakve dobre knjige za tržište kapitala, financijska tržišta zapravo općenito za tržišta?
Daljnji razvoj našeg tržišta omogućiti će nam i ostale mogućnosti ulaganja (opcije, futuresi)
[smiley9]

Evo još jedna:
– Investing Rules, Philip Jenks and Stephen Eckett – hrpa savjeta i pravila iz prakse 150 -ak stručnjaka raznih profila, od profa do raznih analitičara, sa popisima literature koji su ti isti ljudi napisali i hrpom web adresa…

tko je ok s engleskim dosta može naći na Vaš link


tko je ok s engleskim dosta može naći na Vaš link

Evo nasao po njima najboljih 10 knjiga za investitore!

http://www.investopedia.com/articles/basics/03/050803.asp

Od Poslovnog Dnevnika, Banka, Večernji list, Nacional, raznih foruma, burzovnih stranica i sl. Od gore navedenog baci pola u vodu. [smiley1] Da se razumijemo nisam ih pročitao, možda sam prolistao neke toga tipa, sa pojedinim citatima. No… vijesti su najvažnije i logično razmišljanje. I iskustvoooo :-))

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Mislim da je ovdje tema “Knjige za burzu”
A ti pola u vodu baci na nekom drugom postu

Super knjiga je : Mark Douglas-_Trading in the Zone. Tip je broker koji objašnjava s psihološkog stajališta trgovanje na burzi. Strava je knjiga!

Dav moja isprika. Eto reci koju da pročitam pa da malo nabacimo debatu. Samo reci ja odmah fotokopiram. Šalim se 😉 Kupit ću je 🙂 Ali i dalje stojim da su novine puuno bolje. Onako se stvara kritična masa je jednoličnim mišljenjem pa kao ovce nastupaju na tržištu kapitala no neka ajd… Pozdrav.

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Pa evo sad ti izlazi za 15-ak, 20-ak dana najjača (najutjecajnija) knjiga ikad iz područja investiranja.
Tzv. biblija, abceda investiranja koja je obrazovala, odgojila cijeli niz naraštaja.
Mislim da izlazi 4. izdanje, a prvi je prijevod na hrvatskom, radi se o knjizi:
“Pametni investitor”, B.Graham-a
Svakog kog zanima u bilo kojem obliku tržište kapitala bi trebao imati ovu knjigu
[smiley2]

Graham je vrhunski a najavljujem i popis s odličnim knjigama, samo ih je dosta puno pa ga moram pročistiti

Kako je moguce da knjiga iz pedesetih godina proslog stoljeca bude toliko mocna, hvaljena i priznata dan danas?

New Report

Close