Grad Zagreb ima plan udvostručiti kapacitet Tehnološkog parka Zagreb, trenutačno najvećeg coworking prostora u Hrvatskoj. Možda mislite da je to isključivo dobra stvar, ali meni to stvara podvojene osjećaje. S jedne strane, iskreno sam sretan zbog toga. Mislim da je odlično što će Zagreb time dobiti najveći coworking prostor u jugoistočnoj Europi. Sa 7300 trebao bi narasti na više od 15.000 kvadrata. U startup svijetu dobar imidž jedan je od ključnih sastojaka uspjeha.
To što će se Zagreb moći pohvaliti da ima coworking prostor veći od bilo kojeg sličnog prostora u Budimpešti, Beogradu, Bukureštu, Sofiji ili Ateni znači puno. Prije svega zato što je to vrlo jasan politički signal, a politika je ta koja stvara ekonomsko okruženje. Znam, mogli bi reći da domaća politika u isto vrijeme iz Hrvatske tjera naš najbrže rastući startup Electrocoin, kao i sve blockchain i kripto-startupe. No, politiku u Hrvatskoj vode svakakvi likovi pritisnuti svakakvim lobijima i osobnim interesima pa bi tu ipak odvojio sramotne poslove Ministarstva financija od hvale vrijednog truda koji u razvoj startup ekosustava u Hrvatskoj ulaže Grad Zagreb.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu