Europska središnja banka (ECB) snizila je u četvrtak svoju ključnu kamatnu stopu za pola postotnog boda, britanska središnja banka (BoE) za 1,5-postotni bod, a švicarska središnja banka za pola postotnog boda.
Odlukom ECB-a ključna kamatna stopa smanjena je na 3,25 posto. U Londonu je zasjedala i britanska središnja banka Bank of England, koja se pak odlučila na smanjenje kamatnih stopa za čak 1,5-postotna boda, na 3 posto, što je najveće jednokratno smanjenje u povijesti te banke, što su pozdravili i poslovni lideri.
(r)
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu