Ideja konsolidacije europskog bankovnog tržišta opet je aktualna među čelnicima velikih banaka, ali perspektive mogućih spajanja zasjenjuje nezavidna politička situacija u Italiji gdje populističke stranke vode glavnu riječ.
Kako navodi Financial Times, šefovi europskih bankovnih divova sastali su se prošlog tjedna u Bruxellesu, a sastankom je dominirala zabrinutost rastuće snage američkih konkurenata te prijetnje velikih tehnoloških kompanija iz Amerike i Kine. Konsolidacija može biti jedno od rješenja što bi europskim bankama omogućilo da uhvate korak s američkim konkurentima i iznađu resurese za skupu, ali neizbježnu digitalnu transformaciju.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu