Zbog državnog duga koji je u zoni rizika, Đukanovićeva vlada će ubrzo razmatrati plan sanacije javnih financija. Ministarstvo financija zato predlaže da se ponudi koncesija na autocestu Bar – Boljare, ali Crna Gora financira samo četvrtinu autoceste koja se zapravo još nije počela graditi.
Financijski neisplativo
Naime, iako je izgradnja autoceste, tj. prve dionice, službeno otvorena prije gotovo godinu dana, 11. svibnja 2015. godine, glavni radovi još uvijek nisu počeli zbog nedostatka projektne dokumentacije, a cijeli posao treba biti završen do svibnja 2019., javlja Radio Slobodna Europa. Izgradnja prve dionice Smokovac – Uvač – Mateševo stajat će 809,6 milijuna eura. Od toga, 688,16 milijuna eura osigurat će se kreditom kineske Exim banke, a 121,44 milijuna eura obveza je Crne Gore, za koju ta država očito nema novca, tj. ne bi se smjela toliko zadužiti.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.E, moj Sjenikovac. Koji si ti kre.en psihotični haha….aj na liječenje …ahahaha..
Đukanović mora izgraditi auto-cestu sjever-jug jer ga na to primorava Srbija. Crna Gora nema novca a Srbija nitkom ništa ne daje. Srbija će napasti Crnu Goru ako ne izgradi auto-cestu od mora do granice sa Srbijom. Srbija će napasti Crnu Goru i inače i priključiti Srbiji ali Đukanović to ne zna. Srbija neće suradnju sa južno-slavenskim državama već hoće hegemoniju. To je pokušao Milošević i pitanje je vremena kada će Srbija to ponovo pokušati. Neće u NATO da bi imali odriješene ruke. Nadaju se pomoći od Rusije. Prvo će priključiti Srbiji Crnu Goru, Kosovo i Makedoniju. Rusija neće dozvoliti da se netko miješa u to.
Uključite se u raspravu