Na prometnicama u i oko većih europskih gradova u srijedu vlada kaos zbog prosvjeda taksi vozača koji su odlučili izraziti nezadovoljstvo zbog konkurencije nelicenciranih taksi prijevoznika, osobito zbog konkurencije iz američke tvrtke Uber sa sjedištem u Kaliforniji koja putem mobilnih aplikacija spaja putnike s najbližim slobodnim vozačem.
U Parizu je nekoliko stotina taksista od jutra blokiralo prometnice koje vode prema međunarodnim zračnim lukama Charlesu de Gaulleu i Orlyju, nakon čega su se priključili koloni vozila u središtu grada. Prosvjed se poklopio sa štrajkom strojovođa, zbog čega su kolone u području oko glavnoga francuskog grada duge i do 250 km.
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Poslovni.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Poslovni.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.Uključite se u raspravu